Ile kosztuje montaż bramy garażowej?

Za montaż bram garażowych z napędem fachowcy liczą średnio 500-800 złotych, ale cena może rosnąć wraz z zakresem prac, zależy także od wymiarów i rodzaju bramy oraz parametrów i funkcji napędu.

Ile kosztuje brama garazowa z montażem?

Brama garażowa segmentowana wraz z napędem to wydatek rzędu 1800 – 2500 zł. Cena bram garażowych uchylanych waha się między 700 – 1000 zł. Natomiast średniej jakości brama garażowa żaluzjowa wraz napędem to koszt ok. 1800 – 2200, za podobno bramę w klasie premium zapłacimy już 6000 – 7500 zł.

Ile kosztuje założenie napędu do bramy garażowej?

Cena usługi montażu napędu do bramy garażowej to średnio od ok. 450 do 650 złotych – koszt może być wyższy, jeśli automatyka ma zostać połączona z innymi systemami zdalnego sterowania czy centralną smart home.

Ile kosztuje podłączenie bramy?

Minimalne ceny montażu

Jeśli chodzi o cenę podłączenia napędu do bramy skrzydłowej to za coś takiego możemy zapłacić od 950 zł. W przypadku bram przesuwnych montażysta może zaproponować ceny od 900 zł, a gdy chcemy zautomatyzować bramę garażową to ceny zaczynają się od 700 zł.

Ile trwa montaż bramy?

Przeszkoleni fachowcy doskonale znają różne typy bram garażowych, doradzą i poprawnie zamontują bramę, co trwa tylko kilka godzin. Należy pamiętać, że profesjonalnie wykonany montaż jest warunkiem koniecznym ważności gwarancji. Jest on także niezbędny, aby móc cieszyć się wszystkimi walorami nowoczesnej bramy.

Ile kosztuje metr kwadratowy bramy garażowej?

Niektórzy producenci podają cenę za taki rodzaj bramy na poziomie 200 zł/m2. W skład bramy wchodzi blaszany płaszcz skrzydła, ościeżnica i próg oraz zamek z wkładką i klamką. W granicach 1000-1200 zł zapłacimy za taką bramę pomalowaną w dowolnym kolorze. Kolejne 200-400 zł trzeba dołożyć za ocieplenie bramy.

Kiedy montaż bramy garażowej?

Montaż bramy najlepiej zaplanować na końcowym etapie budowy garażu. Zaleca się, aby tego rodzaju prace wykonywać w momencie, gdy ściany, sufit i posadzka są już wykończone, a więc otynkowane, pomalowane. W ten sposób unikniemy ryzyka zabrudzenia czy nawet uszkodzenia skrzydła czy mechanizmu otwierania.

Ile za montaż napędu?

Koszt montażu napędu do bramy garażowej to kwota w zakresie 410 – 620 zł. Montaż napędu do bramy skrzydłowej kosztuje natomiast 450 – 680 zł, a bramy przesuwnej 550 – 770 zł. Ceny te dotyczą tylko usługi montażu, należy do nich doliczyć cenę napędu.

Jaki wybrać napęd do bramy garażowej?

Na pewno warto wybrać napęd z funkcją regulacji szybkości otwierania i zamykania czy spowolnionym biegiem przy osiąganiu położeń krańcowych, co wydłuży żywotność i napędu, i bramy. Przyda się awaryjny mechanizm otwierania w przypadku braku zasilania oraz możliwość podłączenia urządzenia do centrali systemu smart home.

Ile kosztuje brama wjazdowa z napędem?

Brama wjazdowa metalowa z napędem oznacza wydatek minimum 3000 zł, a brama przesuwna samonośna 3000-4000 zł. Jeszcze droższe będą bramy kute wykonywane na zamówienie. Trzeba liczyć się z tym, że brama przesuwna może kosztować 7000-8000 zł, ale też żywotność oraz estetyka bramy jest wyjątkowa.

Ile kosztuje wymiana bramy garażowej?

Koszty wymiany bramy garażowej

Za zamontowanie bramy segmentowej fachowcy liczą sobie np. 15% jej wartości, ale nie mniej niż 400-500 zł. Jeśli trzeba przygotować otwór, cena wzrasta. Prace warto zlecić ekipie polecanej przez producenta.