Czym grozi odebranie nieznanego numeru telefonu?

Nigdy jednak samo odebranie takiego połączenia w żadnej z polskich sieci telefonii komórkowych nie spowoduje naliczenia opłaty. To bzdura. Koszt może ponieść jedynie dzwoniący, jeśli uda się Wam go szybko odebrać (lub jeśli dodzwoni się na Waszą pocztę głosową).

Czy odebranie telefonu jest niebezpieczne?

Oszuści dzwonią i udają inne osoby

Oszuści coraz częściej próbują od nas wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Wystarczy, że odbierzemy połączenie z nieznanego numeru lub oddzwonimy na taki numer. Szczególnie ostrożni powinniśmy być podczas przekazywania komukolwiek naszych danych osobowych.

Czy warto odbierać nieznane numery?

Należy zachować dużą ostrożność odbierając takie połączenia, ponieważ nie zawsze dzwoni telemarketer, handlowiec lub jakaś instytucja. Dlatego warto sprawdzać nieznane numery, które próbowały się z nami skontaktować. Oprócz połączeń, równie często spotykane są wiadomości z nieznanych numerów.

Jakich nr telefonu nie odbierać?

Przede wszystkim, jeżeli otrzymamy połączenie z nieznanego numeru, najlepiej nie odbierać. Zanim będziemy chcieli oddzwonić, warto wpisać numer telefonu w wyszukiwarkę internetową i sprawdzić, czy w sieci są już jakieś opinie nt. właściciela numeru.

Co zrobić gdy dzwoni do mnie nieznany numer?

Jeśli dzwoniący nie odłoży w tym momencie słuchawki (a zdarza się i tak) i poda nazwę firmy, możesz napisać e-maila do administratora i zażądać usunięcia Twoich danych osobowych. Jeśli to nie poskutkuje, możesz złożyć skargę do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) lub Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Skąd oszuści biorą numery telefonów?

Skąd oszuści biorą numery telefonów? Oszuści potrafią uzyskać numery telefonów na wiele sposobów. Jednym z nich może być wykorzystanie słabszych zabezpieczeń sieci GSM, które podlegają cyklicznej aktualizacji. Dzięki temu hakerzy mogą podszywać się pod każdą dowolną instytucję lub firmę.

Jakie numery telefonów są niebezpieczne?

Jak ustaliło radio Eska, 4 znane podejrzane numery, z których połączeń należy unikać to:

 • +48 451 409 500,
 • +48 41 336 71 99,
 • +48 41 336 71 01,
 • +48 41 336 71 22.

Czy można zapłacić za odebranie telefonu?

Nigdy jednak samo odebranie takiego połączenia w żadnej z polskich sieci telefonii komórkowych nie spowoduje naliczenia opłaty. To bzdura. Koszt może ponieść jedynie dzwoniący, jeśli uda się Wam go szybko odebrać (lub jeśli dodzwoni się na Waszą pocztę głosową).

Jak pozbyć się niechcianych telefonów?

Aby pozbyć się telefonów z ofertami, można też wpisać się na tzw. listę Robinsona, która jest wykazem osób, które nie chcą otrzymywać wiadomości marketingowych – telefonicznie, pocztą elektroniczną, czy za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub faxu. – wyjaśniła ekspertka.

Jak pozbyć się nękających telefonów?

Jeśli udzielone nam odpowiedzi będą niesatysfakcjonujące, a telemarketer będzie nękać nas telefonami bez naszej zgody na telemarketing lub mimo jej wycofania możemy zgłosić sprawę do UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych) i UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej).

Czy ktoś może zadzwonić z mojego numeru?

Jest coś takiego jak spoofing telefoniczny który pozwala podszyć się pod dowolny numer albo nazwę. Oznacza to że mimo wyświetlanej w telefonie nazwy (np. Koleżanka) czy numeru telefonu (np. numeru infolinii banku czy innej instytucji), tak naprawdę dzwoni lub pisze wiadomości zupełnie inna osoba.

Czy odebranie numeru z zagranicy kosztuje?

Czy będąc w Polsce płacę za połączenia z zagranicy? Odbierając rozmowy z zagranicy w Polsce, nie ponosisz żadnych kosztów.

Jak sprawdzić numer telefonu nieznany?

Serwisy, w których można sprawdzić nieznany numer:

 1. nieznanynumer.pl,
 2. ktoto.info,
 3. numerytelefonu.com,
 4. czyjtonumer.net,
 5. czyjnumerek.pl.

Jak sprawdzić kto ma mój numer telefonu?

#1 sposób – wpisz numer telefonu w wyszukiwarkę Google. #2 sposób – skorzystaj z wyszukiwarki numerów KtoTo.info. #3 sposób – pobierz aplikację TrueCaller.

#2 sposób – skorzystaj z wyszukiwarki numerów KtoTo.info

 1. ostrzegają się wzajemnie.
 2. informują, że numer jest bezpieczny.
 3. ujawniają właściciela danego numeru.

Czy da się przejąć numer telefonu?

– Urząd przypomniał, że można przejąć numer telefonu po osobie zmarłej lub kontynuować korzystanie z usług, trzeba tylko złożyć wniosek o wykonanie cesji umowy. Cesja jest przeniesieniem praw i obowiązków wynikających z umowy na osobę trzecią. Przekazanie usług zazwyczaj odbywa się na dotychczasowych warunkach.

Czy podanie numeru telefonu może być niebezpieczne?

Uważajmy więc, komu dajemy nasz numer telefonu. Nie udostępniajmy go w mediach społecznościowych, unikajmy też podawania go w różnych formularzach: bardzo często nie jest on faktycznie wymagany, a wycieki danych zdarzają się regularnie.